Merdiven Temizliğine Çözümler

Merdiven Temizliği Çözümleri

Temizlik sektörünün en önemli yan kollarından site temizliğidir. Site temizliğinin de en önemli noktası merdiven temizliğidir. Köşeli , kör noktaların bolca olduğu merdivenler oldukça zahmetli bir temizlik ihtiyacı duyar. Düz yüzeylerde temizlik kolayca makine kullanımına elverişli iken merdivenler için üretilmiş makine hali hazırda bulunmamaktadır.

Merdiven temizliği detayları

Genellikle asansörlü yapılarda çokça karşılaşmadığımız yapılarda acil durumlarda merdiveni kullanmak zorunda kalırız. Merdiven temizliğinde en dikkat edilmesi gereken husus deterjan kalıntılarının ve ıslaklığın kalmamasıdır. Yaralanmalı kazaların çoğunun merdiven inip çıkarken olduğunu düşündüğümüzde temizliğin ne kadar ciddiyet gerektiren bir husus olduğu bilinmelidir.

Merdivenlerde çöp ve diğer atıkların olmadığı sıklıkla gözlenmeli. Çöp ve atıklar merdiven bölgesinden uzaklaştırılmalıdır. Acil çıkış kapılarının merdiven kısımları temizliği ve yapılmalı ve kapıların açılıp kapanmasını engelleyecek undurlar derhal temizlenmelidir.

Yeterli ve eğitimlerini tamamlamış çalışanlar istihdam edilmelidir

Her sektörde olduğu gibi çalışma hayatında kalifiye eleman ihtiyacı bulunmaktadır. Günümüzde bu duruma profesyonel çözümler üreten eğitim kurumları el atmıştır. Eğitimlerini eksiksiz tamamlamış çalışanların bulunduğu işletmeler iş hayatında daima üst sıralarda olmuştur. Kaza oranını sıfıra indirmede, zamandan ve paradan tasarruf etmede, müşteri memnuniyeti konusunda eğitimli çalışanın önemini hiç kimse yadsıyamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir